Valmistaudu Ringetteviikkoon
14.12.2018 15:10
Ringetteviikko 26.1.-3.2.2019
Ringetteviikolla seurat järjestävät taas lukuisia ringeten markkinointi- ja kokeilutapahtumia ympäri Suomen.
Viikko on oiva tilaisuus pitää ringettelippua korkealla omalla paikkakunnalla. Se on myös hyvä ajankohta kasvattaa seurahenkeä. Onko sinun seurassa jo aloitettu valmistelut?
Ringetteviikon tavoitteena on:
* Markkinoida ringetteä ja järjestää kokeilutapahtumia
* Saada seuraan uusia harrastajia: lapsia ja aikuisia
* Innostaa entisiä pelaajia takaisin harrastamaan
* Lisätä seuran yhteisöllisyyttä ja järjestää seuran omalle väelle ohjelmaa
* Saada paikallisnäkyvyyttä omalla paikkakunnalla
* Tunnustaa väriä pelipaitapäivänä ti 29.1.2019
Ilmoita seurasi järjestämät Ringetteviikon tapahtumat liittoon Merja Markkaselle, niin ne lisätään Ringetteviikon tapahtumasivulle.
http://ringette.skrl.fi/fi/Seurat/Ringetteviikko/Ringetteviikon+tapahtumat.html
NÄY netissä ja jäähallilla! - Hyödynnä valmiit materiaalit markkinoinnissa
(julisteita jäähallin ja kauppojen jne. seinille, bannereita seuran nettisivuille, facebookiin ja instagramiin)
Ringetteviikon markkinointia varten on tehty seuroille valmista materiaalia, joita voitte hyödyntää tapahtumien markkinoinnissa.
Kaikki materiaalit ja tuet sekä vinkit löytyvät netistä http://ringette.skrl.fi/fi/Seurat/Ringetteviikko/Tukimateriaalit.html
Tie Huipulle -tapahtuma
Ringetteviikko käynnistyy ringetteväen yhteisestä Tie Huipulle -tapahtumasta 26.- 27.1.2019 Vantaalla. Se on koko ringetteväelle suunnattu tapahtuma, jossa on mahdollisuus nähdä huippuringetteä. Paikalla ovat naisten, nuorten ja junioreiden maajoukkueet. Lisäksi järjestetään Show Your Skills -taitokisat sekä MiniGames harrasteturnaukset. Tapahtuman ohjelma
Arvostetaan lajiamme ja ollaan ylpeitä siitä! – SINISTÄ VETOVOIMAA
Lisätietoja ja vinkkejä: Merja Markkanen